| zSchizophrenic a întrebat:

Am o problema destul de delicata sad. Sunt cu un baiat de 7 luni.La inceput totul decurgea perfect, apoi au aparut problemele.Ne despartisem, iar dupa 3-4 luni ne-am reimpacat.In tot acest timp eu n-am putut sa am nicio relatie,desi am avut ocazia, in primul rand ca sunt o fata cuminte, in al doilea ca ma gandeam la fostul meu prieten.Cum am mai spus,ne-am reimpacat,a fost bine la inceput cateva zile,dupa care au inceput certurile care decurgeau in fiecare zi.A fost si un incident cu o fata care ea ii ceruse numarul,el il daduse, eu la un moment dat am vazut asta si m-am facut ca nu stiu pana l-am prins cu minciuna, mintindu-ma ca nu i l-a dat.In fine, asta a trecut.La fel, certuri everyday.Problema e ca am momente cand simt ca n-as renunta la el pentru nimic,ca viata fara el n-ar mai fi,nu m-as imagina fara el, dar am si momente cand nu simt pur si simplu nimic, imi provoaca nervi la stomac si uneori imi vine sa renunt pur si simplu la el.Eu cam domin relatia,iar asta nu ii convine, vrea sa fie tot timpul peste mine, cam in tot.Eu ce sa fac? Cum sa procedez sa fie totul bine? Vrea ca el sa fie ala care sa faca ce vrea cu mine,dar nu are cum, pentru ca eu nu-l las, desi stiu ca ma iubeste.Va rog, ajutati-ma cu un sfat bun sad.Va multumesc![Scuze categoria.

Răspuns Câştigător
| NoisyDream a răspuns:

Din cate zici tu sunteti amandoi caractere puternice din cauza asta va certati fiecare vreti sa dominati. Si eu sunt la fel si am avut aceeasi problema cu fosta mea prietena din cauza asta ne-am despartit si ea si-a gasit un fatalau cu care face ce vrea ea iar eu nu am mai vrut sa imi gasesc alta fata am luat o pauza. Un sfat ar fi sa incerci sa mai lasi de la tine in anumite momente dar daca el incearca sa isi bata joc de tine te minte sau te insala da-i verde rapid nu sta la discutii! Daca vezi ca e ok si se comporta bine doar vrea sa domine incearca in anumite momente sa mentii un echilibru adica lasa-l sa se simta sef apoi trezeste-l la realitate. Bafta!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te merită, asta să știi! Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| xtembix a răspuns:

Din moment ce nu te lasa ca tu sa fii ''sefa'' inseamna ca ceva scartie acolo. Daca ar tine la tine cu adevarat, ar accepta asta, insa orgoliul este prea mare. Gandeste-te bine ce vrei sa faci, incearca sa schimbi ceva in relatie. Daca te desparti de el, e posibil sa nu-ti fie bine (stiind ca prima data nu ti-a fost ). Vorbeste cu el, faceti un fel de joc. Intreaba-l ce nu ii place lui in relatie si apoi sa spui tu ce nu iti place in relatie. Apoi rezolvati asta impreuna, daca va iubiti veti trece peste toate si va veti accepta asa cum sunteti. Sunteti doua persoane foarte incapatanate din cate vad.

| zSchizophrenic explică (pentru xtembix):

Eu sunt cea mai incapatanata! El probabil a devenit de la un timp.

Răspuns utilizator avertizat