| BlondaTha08 a întrebat:

Bună!
Am o problemă destul de gravă, am o prietenă care are aproape 16 ani, mărog, 15 ani jumate şi are sânii ca o fată de 12 ani. Se simte pur şi simplu distrusă, fară sâni, mereu plânge din cauza asta, aş vrea să o ajut cu ceva, spuneţi-mi şi me nişte sfaturi, vă rog din suflet.

Răspuns Câştigător
| Bratzz a răspuns:

Of, of... vesnica problema cu sanii. Daca chiar s-ar putea face ceva toate fetele ar avea sanii mari si frunosi fara interventii chirurgicale, insa toate remediile astea naturiste sau mai stiu eu ce din cate am citit si auzit nu functioneaza.
Totusi ca sa te ajut iti zic si eu din ce am citit ca "ar merge, desi nu cred happy
Sa manance: tinictura de marar
, porumb, ceapa;
Am auzit ca mai era un fel de corset pe care il puteai pune si regla grasimea din organism a. i. aceasta sa ajunga la sani.
- mai era un fel de masaj chinezesc sau japonez nu imi aduc aminte si cresteau sanii.
- nu mai stiu altceva. cu atat te-am putut ajuta happy
PS: Daca ii esti priietena atat de buna invat-o sa se accepte asa cum e. Multe fete au problema aceasta. Pe de o parte e bine sa aiba sanii mici- gaseste haine mult mai usor, poate purta haine largi fara sa para grasa, iubitul ei sau viitorul o iubeste/ va iubi pentru ceea ce e si nu pentru ca are forme happy. Nu stiu zic si eu big grin

8 răspunsuri:
| Becanee a răspuns:

Aoleu,spune-i ca e patetica.Si ce daca nu are sani? Acum plange frateeee.Ca uite n-are sani.Fiecare se dezvolta altfel.Acum uite ca fetele sunt distruse ca nu au sani.Sa poarte sutiene care sa ii vina sau daca nu ii vin nici sutienele acelea mici, sa poarte bustiere.Sa nu-si mai faca atatea probleme ca nu o sa aiba sani.Cu timpul o sa creasca. Bucurati-va de felul cum aratati fetelor!

| LolaLollita a răspuns:

Spune-i sa astepte. Unde se grabestestraight face vor creste.

| drogh a răspuns:

Http://www.mamicamea.ro/......nilor.html
Poate te ajuta citirea acestui articol. Succes!

| Zenit313 a răspuns:

"Esenta se pastreaza in sticlute mici!" happy
Sa nu mai poarte sutien, sa mearga la doctor.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa planga, pentru ca asta nu este o anomalie, este perfect normal. Pe masura ce va creste si ea se vor dezvolta si sanii. Acum este la varsta adolescentei si de abia de acum incepe sa se dezvolte fizic. Explica-i lucrurile astea, poate va intelege si nu va mai plange fara rost.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| Indestructible a răspuns:

*oh,gizăz,why?*

| xAlvin a răspuns:

Nu ai cum sa o ajuti decat cu sfaturi.asa e ea cu sani mici.o sa i creasca si sani cu timpul.

| 000b a răspuns:

Fiecare suntem diferiti la corp si ne dezvoltam diferit.sa stea linistita, si fetele cu sani mici sunt atragatore si sexi, iar daca la o rochie, bluza are nevoie sa para cu pieptul mai bogat, poate folosi un sutien cu push uphappy