| TropicalSun a întrebat:

Am o problema...este vara si urmeaza ca dupa ce termin scoala sa vreau sa alerg( nu sunt grasa dar vreau sa-mi mentin sanatatea)
Problema e ca port ochelari de vedere pentru miopie, si nu siu cum as putea sa port si ochelari de soare. Miopia e destul de mare 3.25 si as vrea sa port totusi ochelari de soare pentru cami plac f mult si mi se par draguti.
Nu vreau ochelari de vedere ca se inchid la culoare la soare. Exista ochelari cu rame ca cei de ochelari de soare?
Sau....mai exista posibilitatea sami vindec miopia? Eu vad aproape bine, adica nu ma impiedic de lucruri sau din astealaughing, doar vad putin translucid. Help pls:*

1 răspuns:
| Amilik a răspuns:

Exista ochelari de soare cu dioptrii. Mergi la cabinetul de oftalmologie unde ti-ai facut ochelarii de vedere si cere-i octorului sa-ti faca o pereche de soare.