| tymo20 a întrebat:

Daca nu port ochelarii de vedere(am miopie) mi se agraveaza miopia?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ti-au fost recomandati degeaba.Da, se agraveaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se agraveaa, plus vor incepe sa apara dureri de cap, oboseala

| OnuOnulică a răspuns:

Da, şi eu sunt miop.Şi o să ţi se agraveze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă pricep în domeniu, dar presupun că da.
Sau poate doar stagna, înţelegi tu...
Eu zic să îi porţi, de ce n-ai face-o, îţi e jenă de ce vor spune ceilalţi? Bleh, copilării.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. La miopie dioptriile scad şi cresc chiar şi când îi porți. Nu-i de joacă cu ochii. Îți spun din proprie experiență, care am ajuns să am -8, 50 şi -11.

| 16Gabriela a răspuns:

Da se agraveaza si o sa vezi din ce in ce mai rau... mai bine porti, o sa te obisnuiestiwinking