| madutza_2178 a întrebat:

Am o problema foarte mare. Ma tot cert cu sora mea. Eu am 12 ani si ea 16. Sta tot timpul pe calculator. A inceput sa fie dependenta de el de un an. Cred ca cearta noastra a inceput de cand a vrut sa isi faca un prieten si eu nu am vrut pentru ca stiu cum e sa ai prieten si sa ma dispere cu mesaje de genul "te iubesc" si atunci chiar nu o sa mai aiba timp sa stea cu mine. Cum sa fac sa ma apropii din nou de ea si sa ne intelegem. Vreau sfaturi.

8 răspunsuri:
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Mai devreme ti-am raspuns la problema pe care ziceai ca o ai cu fratele tau...acum scrii ca ai o problema cu sora ta si acceasi problema, dependeta de calculator.
Prima data ai scris ca ai 10 ani, acum ca ai 12.
De ce inventezi probleme?
Ai probleme in familie si nu are cine sa te asculte?
Nu ai parte de afectiune si atentie din partea mamei?

| madutza_2178 explică (pentru Eschimoasa):

Intrebarea cealalta era pentru verisoara mea...si ea are aceeasi problema

| Eschimoasa a răspuns (pentru madutza_2178):

Si de ce verisoara ta nu si-a facut un cont pe TPU si ai scris tu pentru ea?
De ce nu ai mentionat ca e vorba de verisoara ta?

| madutza_2178 explică (pentru Eschimoasa):

Chiar nu mi-am dat seama...

| madutza_2178 explică:

Vreau sa va zic ca cealalta intrebare era pentru verisoara mea, iar asta e pen tru mine... avem aproape aceeasi problema

| loveahhhh a răspuns:

1 la mana nu cred ca la 12 ani stii tu cum e sa ai un prieten care sa te dispere cu mesajele astea sunt fite de pustoaica de 12 ani. Abia ai invatat sa te stergi la cur si sa minti, iar acum sti tu ce e aia dragoste si prieten ai grija de papusile tale si las-o balta si pana la urma sorata are 16 e problrba ei ce face nu trebuie sa se bage un borac de 12 ani serios acum du-te si dale sa manance la papusi ca subiectul asata nu e de tine.

| madutza_2178 explică (pentru loveahhhh):

Si doi la mana? Acum te mai astepti sa iti dau si funda... daca nu ai un sfat bun nu mai comenta...

| loveahhhh a răspuns (pentru madutza_2178):

Eu ti-am spus parerea mea tu decizi daca e un sfat bun si eu nu scriu pentru niste funde hmmm