| dana1205 a întrebat:

Buna,am o problema la moment, m-am certat cu familia, din motivul unui baiat(putem spune si asa...),baiatul in cauza a venit seara la mine, sa doarma, intre noi nu a fost nimic, da am dormit pe un pat dar nimic mai mult.Si dimineata ne-a prins bunelu(eu eram singura acasa) si crede ca deja nu sunt virgina, cand eu sunt.El i-a spus bunicii, iar ea a spus ca ii va zice si mamei.(am rugat-o sa nu o faca si ca maine o sa vorbim intre 4 ochi.). Dati-mi va rog un sfat, cum sa procedez mai departe?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca inca esti mică de ani, nu e normal sa chemi baiatul sa doarma la tine. Indiferent daca ati facut ceva sau nu.

| dana1205 explică (pentru darrio2007):

Nu l-am chemat, suntem buni prieteni de mici si m-a rugat sa poata sa ramina pe noapte

| darrio2007 a răspuns (pentru dana1205):

Dar ce, trăieste pe strazi?
„Povestea" ta cam este cusută cu ata alba.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune adevarul si vei fii bine!

In realitate, nici un baiat nu vine sa doarma la o fata, doar ca "sa doarma" si asta o stiu foarte-foarte bine toti adultii, deci ce vrei tu sa spui parintilor, este evident o mare minciuna.

Daca nu s-ar fi intamplat nimci intre tine si baiatul ala, de ce insistiti ca parintii tai sa nu afle?
Cumva crezi pe pe bunici i-ai mintit dar nu vei reusii sa-i minti si pe parinti?
Daca esti cinstita si cuminte, eu spun ca nu ar trebui sa te supere ca vor afla parintii, fiindca este ceva ce tu ar fi trebuit sa ceri voie si nu ai facut-o.

| dana1205 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc cred ca ai dreptate, chiar nu am ce ascunde

| dullcat a răspuns:

Buna. Imi pare rau, dar ti-ai facut-o cu mana ta. Nu prea mai poti face nimic.Probabil vor considera ca ai facut-o ca sa te razbuni, deoarece presupun ca familia ta nu il agreeaza pe acest baiat. Poti doar spera ca unul din parinti te va crede, daca nu le-ai oferit motive in trecut de a-si pierde increderea in tine, si totul se va rezolva, eventual.

| sammie a răspuns:

Părinții tăi știau că a venit la tine?

| dana1205 explică (pentru sammie):

Nu, fiindca ma temeam de reactia lor

| sammie a răspuns (pentru dana1205):

Eu nu vreau să mă cert însă doar îți spun...
Un băiat care vrea să doarmă la tine, oricât de buni prieteni ați fii voi, n-are intenții bune. Noi nu încercăm să fim negativiști însă... nu e ok. Câți ani are el și câți ai tu?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dubios cum nu te gândeai că dacă îl aduci pe unul acasă nu o să te vadă nimeni( măcar de erai % la % singura acasa).
Deci nu prea ai ce să faci.
În caz de mama ta afla despre incident, ii explici situația și îți ceri frumos scuze pentru situația neplăcută, probabil ca o sa se supere și mai tare pe tine, dar na.( asta în cazul în care bunica ta este hotărâtă să le transmită părinților).

| AmandinaDragan a răspuns:

Cati ani ai?

| dana1205 explică (pentru AmandinaDragan):

Am scris aici pentru un sfat nu pentru a ma intreba citi ani am, 18 (scuzati de repros)

| gogugogugogu a răspuns:

Daca ai 18 ani atunci tu decizi, adultii din jurul tau ar trebui sa stie/inteleaga ca treburile sexuale sunt doar decizii ale tale.