| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Numai merge aparatul foto(de fapt cardul) Am un Samsung st 65. Imi da o eroare (cand are cardul) Trebuie formatat? Si cum fac asta? Nu stiu ce sa-i fac, cred ca o sa ma duc maine la magazin( de unde am luat-o)

2 răspunsuri:
| anem0na a răspuns:

Eroarea poate fi intr-adevar din cauza cardului, dar incearca totusi ce iti spun pentru ca mi s-a intamplat si mie. Pe marginea cardului vei gasi un mic buton care se trage in sus sau in jos, uita-te bine! nu este atat de vizibil, daca il gasesti intr-un fel anume, muta-l invers si vezi daca functioneaza! Daca nu...eu nu te sfatuiesc sa il formatezi pentru ca il poti strica sa nu mai mearga in veci! Du-l la cineva care cunoaste in domeniu nu cred ca iti va lua bani, fi draguta si cere ajutor sunt sigura ca vei gasi! spune-mi daca a mers ce ti-am spus! pupici

| DianaDiaa a răspuns (pentru anem0na):

O sa ma duc maine in Auchan(de acolo am cumparato si o sa-mi spuna ei acolo)