| Deviliz a întrebat:

Am o problema pot spune eu destule de mare.Nu am o parere buna despre mine! Cred mereu ca sunt grasa, ca sunt urata, ca nu am haine frumoase si alte chestie de genul asta...Nu stiu ce sa fac. Faza nasoala este ca eu mereu in fata prietenilor sunt mereu cea mai tare si cea mai viteaza. Nu stiu cum sa fac ca sa am incredere in mine?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lol asa ma simt si eu unoerilaughing, ma critic cat ma critic, iar apoi ma satur si terminlaughing, acum serios cine suntem noi sa ne judecam?oh go on ti-a zis cineva ca esti urata? mie personal nu mi s-a zisbig grin, asa ca ma gandesc ca totusi sunt frumusica daca nu mi-a zis nimeni ca-s uratabig grin. Poate te ajuta cu ceva astahappy uite-te in oglinda cu atentie si incerca sa gasesti niste trasaturi frumoase, iar atunci te vei simti mai sigura pe tine. La mine functioneaza sau alta varianta ar fi sa te gandesti la altii care ori sunt mai urati ca tine:d ori la altii care poate nici macar nu se pot deplasa...sau vedea, vorbii etc. gandeste-te ca macar tu nu esti ca eiwinking si ca poti merge, vorbii, vedea deci ar trebui sa te consideri norocoasa cam toti ar trebuihappy

| XKidutzaa a răspuns:

Pey uh esti cam complexata.Gandeste-te toata lumea are parti bune dar si rele nimeni nu e perfect dar sti ce s afaci? du-te frumusel in oglinda si obligatoriu pedeapsa e la mine gaseste 5 lucruri care iti plac la tine si atunci cand te vei simti complexata te vei gandi la acele lucruri frumoase pe care le ai.la mine a mers...mult succes! Funda plss?

| XKidutzaa a răspuns:

Adry mi-ai furat replica:eu am zis sa se uite in oglinda si sa gaseasca parti frumaoswe la ea si uh al fel...doahme oamenii astia

| xMaka a răspuns:

In primul rand uh trebuie sa ai o parere buna desptre tine

nu trebuie sa te intereseze ce spun ceilalti doar parerea ta conteaza

dar mai ales sa ai incredere in tine

nu te mai gandii mereu ca esti grasa sau urata

ca pan la urma toti suntem frumosi in felu nostru

sper ca te-am ajutat:*