| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o problema... Sunt foarte urata si grasa si nu mai suport. *unii imi zic ca nu sunt grasa si ca sunt ok asa cum sunt dar eu tot cred ca sunt grasa crying(*
Mereu cand ii vad pe unii de la mine din scoala: ori intru in scari de bloc ori trec pe celalalt trotuar ca sa nu aud cum fac comentarii rautacioase despre mine, la fel si cand il vad pe baiatul pe care il plac sad
Pur si simplu nu am incredere in mine... Nu pot trai asa! Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baiatul de care isi place ai vorbit cu el? Tu ai impresia ca noi citim mintile voastre?

| Sadness12 explică (pentru RAY):

Stie ca il plac si mi-a spus ca si el ma place dar eu nu prea cred, ma gandesc ca poate o spune doar asa in gluma. sad De ce i-ar placea cuiva de mine crying

| mihai69 a răspuns:

Ai încercat să slăbești?
Dar să mergi la un psiholog? Ai mari probleme de respect de sine - nu contează cum ești, ci felul cum te simți. Pe mine chiar mă atrag fetele grase care se simt bine în pielea lor.

| Sofer a răspuns:

Pune o poza sa te vedem. sa vad cum arati.

| Nemessys a răspuns:

Pai ce poti sa faci?
Singura optiune ar fi sa slabesti.
Incearca sa faci alergare de rezistesta. Fa-ti propriul traseu. Te sfatuiesc sa alergi pe undeva (o strada, un parc, ce a fi) unde este loc drept (fara deal sau vale). Incearca o zi sa elergi cat poti. Dupa, urmatoarea zi repeti traseul si alergi aceeasi distanta. Peste o saptamana sau 2, mai maresti putin traseul. Adica sa fie putin mai lung ca inainte. Si cu trecerea timpului, mai maresti viteza cu care te deplasezi, mai maresti si distanta pe care o parcurgi si gata.
Vine vara, deci ai timp de asa ceva. Poti sa alergi dimineata si inca o data seara. Iar asa, la sfarsitul verii o sa ai o greutate normala. In urmatorul an de scoala, colegii tai o sa fie surprinsi laughing))).
Mult noroc. Si a da... sa nu uitam de mancarea sanatoasa. big grin

| peperonies a răspuns:

Pai ai putea sa nu mai fii urata si grasa si sa fii doar urata.

| FaraNume1245 a răspuns:

Slabeste.