| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si chiar nu stiu ce sa fac. sad
Acum cateva zile prietena mea cea mai buna s-a despartit de iubitul ei, sa ii spunem S, pentru ca a primit un telefon de la o fata care cica e de o luna cu el. A fost totul ok, pana il ziua in care am iesit in parc si am cunoscut alt tip, pe care amandoua il consideram dragut. Ea a vrut sa se combine cu el, dar stia ca eu intr-un fel m-as fii suparat asa ca a spus ca eu sa ma combin cu S [ fostul ei, pe care inca il mai placea]. Am iesit cu S si cu inca cativa tipi, dupa care el a inceput sa se dea la mine. Eu nu am vrut sa fiu cu el pentru ca stiam ca prietena mea s-ar fi suparat pe mine. M-am combinat cu el, si ea s-a suparat pe mine, dar am vorbit cu ea, si spunea ca pot fii cu el, si ca nu se va supara. Dar stiu ca s-a suparat. sad
Asta nu e tot, pentru ca de curand, parintii ei nu o mai lasa sa vorbeasca cu mine. Iar ea a inceput sa iasa din nou cu tipii cu care iesea inainte.
Ce sa fac?! Ajutor. Funda.

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Eşti mult prea naivă. Dacă ţie îţi plăcea de celălat tip, nici măcar nu trebuia să te gândeşti să te combini cu fostul ei. Pur şi simplu i'ai făcut ei jocul. Părinţii ei, probabil, au aflat de la ea că tu, prietena ei, te'ai combinat cu fostul ei fără să ştie că de fapt a fost ideea ei. Nu ştiu ce să zic, ar trebui să porţi o discuţie cu ea şi să'i zici totul pe faţă. Prea se victimizează, părerea mea.

3 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Vorbeste cu ea adica daca nu mai e cu tipul S ce o deranjeaza?

| Jelly_7813 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa dai de ea fara sa stie parintii ei si sa clarifici tot cu ea. Si sa o rogi sa iti spuna adevarulbig grin. Daca intr-adevar iti este prietena buna, veti fi ca la inceput. Bafta. PS: eu nu vad alta solutie.

| NuCredd a răspuns:

E complicat pentru ca ea acum iese din nou cu fosta ei gasca, care pe mine nu prea ma suporta. oh go on Si ea incepe sa ma cam evite, si e singura mea prietena adevarata. sad