| astasiaaa097 a întrebat:

Buna! Am o problema si chiar nu stiu ce sa fac..Imi cade mult par, cam 2-3 pumni dupa ce fac baie si ma pieptăn, dar si cand trag de el...Se smulge foarte usor.Eu am parul cret si destul de ars. Poate cadea din cauza ca e ars? Stiu ca ar trebui sa ma tund.Am si scalpul sensibil. Exista pastile sau alte chestii de genul pentru aceasta problemă? Am uitat sa mentionez ca am 15 ani

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai parul ars, atunci este cazul sa te tunzi si sa elimini tot ce este ars, fiindca un par ars este un par mort, de aceea iti cade.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu exista pastile.
Dar de ce e ars? Incerci sa-l indrepti cu placa? Daca da, asta este, de aia si cade.

| astasiaaa097 explică (pentru Yuoia):

O singura data l-am îndreptat cu placa