| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. Am o problema,stiti ca v-am spus ca am rol intr-o piesa de teatru de Craciun? Azi am avut repetitie,iar profesoara vrea sa facem piesa peste doua saptamani,adica joi. Problema e ca ai mei ar vrea sa mergem joi la sora mea in orasul in care sta ea cateva zile,ca "vine vacanta si oricum joi nu mai vine nimeni", dar fix atunci am piesa si nu pot lipsi,s-ar supara rau profesoara. Ce sa fac? Sa nu mai mergem deloc la sora mea, sa mergem dar dupa ce termin eu orele de joi dar ajungem destul de tarziu sau sa nu mai joc in nicio piesa si sa se supere?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu alegi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi dupa ce iti rezolvi problemele la scoala... ce e asa de complicat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să plecați la sora după piesă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca se poate sa mergeti joi, dupa ce termini cu piesa si in felul acesta impacati pe toata lumea.Si daca ajungeti tarziu care-i problema? E mai bine decat sa nu mergeti deloc? Nu cred.Iar daca stati cateva zile, alea 2-3 ore economisite (presupun si eu) daca nu te duceai la piesa nu cred ca faceau mare diferenta in ce priveste timpul petrecut impreuna.

| Standt a răspuns:

Nici piesa nu se mai tine daca tu lipsesti. Evident ca se supara profesoara. Cati ani ai? 4? Cum poti judeca asa?
Parintii tai stiu ca joi ai piesa?
Daca la sora ta stai cateva zile, plecati dupa piesa, dupa ore.