| ZuZu_1363 a întrebat:

Buna am o problema... vreau sa o despart pe mama de un "dobitoc"' (ca sa spun pe romaneste) deoarece cred ca isi bate joc de ea. si in plus nu ma suporta si nici eu nu il suport. etc etc chiar vreau ca ei sa nu mai fie impreuna help me

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Iti dau dreptae daca ar iubio pe mama ta tear iubi si pe tine ca esti a ei dar nu poti sa intervi tu sa bagi cearta cel mai bine ar fi sa discuti cu mama ta si sai zice ce ti se pare ca nu va suportati unu pe celalalat si ca tu nu poti trai cu cineva care nici macar nu te accepta sper ca team ajuta in orce caz comunicare duce la rezolvare

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu îţi sugerez să te amesteci până la urmă e viaţa ei. Cel mai bine ar fi să-i spui părerile tale dar s-o laşi pe ea să decidă să observă. Dacă-şi bate joc cu adevărat de ea, mama ta o să-şi dea seama. Nu are rost să inventezi planuri să te apuci de chestii aiurea pentru că nu e problema ta. Dacă mama ta va fi nefericită fără el atunci tu cum te vei simţi? Lasă lucrurile să se întâmple de la sine. Baftă!

| Tavi86 a răspuns:

Simplu. Insceneaza-i "dobitocului" ceva.
Cand esti singur/a cu el acasa incepi frumos o cearta apoi iti dai doa palme un pumn in gura (nu stiu ceva care sa lase urme ca dupa o bataie ) si cand vine mamica :"Uite mami asta ma batuuuu...
Nu stiu ce sa zic vezi poate mergewinking daca da rezultate lasa-mi un mesaj!

| ChRiStEN a răspuns:

Pai icepi a vb cu mama ta ii lamuresti ca nu te intelegi si ca nul poti suporta!
ORi vb cu omul ala si i spui ori gasitit o limba comuna ori poate sa plece!
Sau mai bine ar fi sa discutati toti trei!