| ๑•ิ.•ั๑copilashroz๑•ิ.•ั๑ a întrebat:

Am o stare foarte nasola.Simt ca am ramas singura fara nici un prieten simt ca toti m-au parasit. Si asta ma face sa intru intr-o stare de depresie din care mi-e frica nu o sa pot iesi prea usor.Toate prietenele mele au iubiti, eu nu mai am si asta e un lucru care ma face sa ma simt prost pentru ca in ultimul timp nu mai pot vorbi sa-i pot spune ce am pe suflet nici celei mai bune prietene alea mele.Cand o sun imi incepe cu tot felul de chestii despre ea si iubitul ei, ma face sa ma simt prost pentru ca de cele mai multe ori nici nu e atenta la ce ii zic si de aceea prefer sa nu-i mai zic nimic despre mine. Un alt prieten de-al meu de cand si-a facut iubita nu mai pot vorbi de asemenea cu el chestii care ma framanta pentru ca nu vreau sa deranjez si prefer sa il las in pace.In plus de asta ma doare enorm pentru ca m-am despartit de fostul meu prieten, dar am inteles ca nu se mai poate sa fim impreuna.sad Simt ca singuratatea ma inebuneste, singura mea alinare este istoria, faptul ca merg la olimpiada pe judet, dar cateodata imi vine sa renunt si la asta, La ce bun, daca efectiv am ramas singura? Voi ce sfaturi imi dati sa trec peste momentele astea? multumesc anticipat pentru rasp:* care vrea id meu sa mai vb sa-mi trimita mesajhappy

7 răspunsuri:
| Symona a răspuns:

Draga mea, nu-ti face griji...suntem in aceeasi situatie sad

| MiSskAt-xx a răspuns:

Buna! Trimite-mi un mesaj cu id-ul tauhee hee

| zorialbi a răspuns:

Nu deznadajdui, o sa vina si vremuri mai bune. Dar cand te simti singura, spune o rugaciune si te vor ajuta Dumnezeu si Maica Domnului. O sa vezi ca o sa te simti mult mai bine. Am trecut si eu prin ce treci tu asa ca te inteleg, dar nu e bine sa compari viata ta cu a altora. Trebuie sa fim recunoscatori pentru ce avem si sa avem rabdare. Daca tu ii ceri ceva lui Dumnezeu si nu iti da, inseamna ca nu era potrivit pentru tine, poate chiar iti facea mai rau, dar rugaciunea ta nu va ramane neasculata, iar Dumnezeu te va ajuta in alt mod, o sa vezi! Numai bine! happy

| Adyna_2391 a răspuns:

Buna...imi pare ff rau ca tu gandesti asa... dar e ceva specific varstei.stiu ce inseamna pentru ca si eu am trecut prin asta. Sfatul meu este sa nu mai vezi mereu doar partea proasta a lucrurilor ci sa iei numai ce e bun din toate. Daca nu ai prieten e foarte ok pentru ca esti libera sa alegi ce baiat iti place, fara sa te traga nimeni la raspundere.Cat despre prietenele tale nu stiu ce sa spun, daca tu simti ca nu poti sa vorbesti cu ele.incearca sa iti gasesti alta ocupatie care sa te distraga si sa te faca sa te simti bine.Sunt atatea posibilitati, trebuie doar sa ai vointa, esti tanara si sa stii ca viata este foarte frumoasa trebuie doar sa stii sa o traiesti.Multa bafta!:*

| ankuta a răspuns:

Buna! spun sa nu te "sperii" o sa iti vina si tie randul sa ai iubit si vorbeste cu prietenele tale despre iubitii lor dar spune-le si lor c problema ai si sunt sigura ca daca sunt prietene bune te vor ajuta!:* daca vrei idul meu sa mai vorbim lasi un mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem aceasta stare cu totii deoarece toti suntem plini de ura si invidie, daca am lasa sentimentele sa "zburde"atunci ar fi altceva...tot ce e in ziua de azi ne strica, numai e ca atunci cand vorbeai fata in fata. acum pe mess la telefon s. a. stiti voi mai bine

| diananamaria a răspuns:

Observ ca mesajul tau este de acum 2 ani. crede-ma ca exact asa ma simt eu acum. exact aceeasi situatie. simt ca nu mai am niciun prieten si ca am ramas singura ..si crede-ma ca inainte eu eram cea care conducea grupul, eu eram in centrul atentiei. acum simt ca nimeni nu ma suporta, nimic nu -mi mai iese ..toate imi merg prost crying vreau sa ies din aceasta stare! unii zic ca -i de vina varsta. eu nu stiu ce sa cred sad