| crooxel a întrebat:

am o vecina rockerita(dar e cam retrasa)si ma tot intreaba cum sa se imprietenesca cu rockerii de la ea din scoala(ii place de unii din ei). faza e ca mai are cativa colegi/colege in clasa rockeri dar ii/le uraste de foarte mult timp si ei/ele nu prea o baga in seama.toti acesti rockeri/rockerite de la ea din cls au relatii in acea scl si ii cunosc cam pe toti rockerii.deci ce sa-i spun vecinei mele sa faca? va rog dati-mi raspunsuri cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Spune`i ca nu poti fii prietena cu un grup.Trebuie sa fii prietena cu o persoana care sa te bage in acel grup. spune`i sa caute, in acel grup, veriga mai slaba.Persoana cea mai retrasa. Apoi sa incerce sa se faca placuta de acel grup.

1 răspuns:
| Cezar a răspuns:

Pai sa faca relatie macar cu unu din rocker, id mesenger, discute 2-3 zile etc. apoi so includa si pe ea in acel grup! etc.