| AAlinaaa a întrebat:

am observat ca mi-a aparut o bubita pe san. este foarte mica si putin maronie. nu este adancita. ce ar putea fi? imi este cam frica nu stiu daca este nodul dinacela

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Bună! Ceea ce ai tu acolo e probabil o mică aluniță. E, în mod normal, inofensivă, trebuie doar să o lași în pace. Nodulii cresc în interior! Îi simți în interior ca niște mase dense de material organic, ca gogoloașele în budincă, înțelegi?
Văd că nu prea te pricepi la lucrurile astea, și nu e bine. Dacă ești sănătoasă(și ești), îți faci griji degeaba, iar dacă ești bolnăvioară, nu îți dai seama, pentru că nu ai cunoștințe, informații. Îți recomand Cartea Femeii scrisă de Marie-Claude Delahaye, dacă nu o găsești pe net (deși sunt 99% șanse s-o găsești), contactează-mă și ți-o trimit eu.
Caz grav: http://www.scielo.br/img/revistas/ramb/v57n5/a03fig01.jpg

| AAlinaaa explică (pentru valentingb):

Aa am inteles..chiar m-am speriat destul de tare. nu stiam ce e. ma gandesc acum ca daca e alunita tot e de rau. pentru ca de 2 ani cand ma duc la plaja stau fara sutien. si este nociv pentru sani.sad

| mius a răspuns:

Bubita respectiva este un mare pericol du-te de urgenta la medic

| DiaconitaBianca a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi tot ce ai e o alunita. Daca vezi ca creste poti sa intrebi un doctor deoarece el stie mai bine. Daca ramana asa nu trebuie sa te ingrijorezi! happy