| ***kiki *** a întrebat:

Buna:*. Am parul saten natural dar acum 3 saptamani m-am vopsit tot satena pentru stralucire.Acum vreau sa ma fac blonda, dar un blond clar luminos nu portocaliu. Vreau o vopsea cu pudra decoloranta in ea ca sa imi iasa imediat sau nu stiu ce sa faca.Nu vreau sa il mai decolorez iar ca abia si-a revenit.Nu mai e ars. Vreau sa fiu blonda neaparat.Cum e adina galupa acum:X.Sunt la par cum era ea inainte si vreau sa ajung cum e ea acum cat mai repede! Spuneti-mi o vopsea daca stiti. Dau fundita pentru cea mai buna parere si daca imi iese ce vreau:X:*

Răspuns Câştigător
| roocsy_7763 a răspuns:

Parul tau nu se va distruge dintr-o decolorare, eu fac asta de 5ani am parul lung dar si sanatos, folosesc masti naturiste pe care le prepar eu acasa.(si daca vei avea nevoie de ele eu ti le pot da) Te decolorezi apoi te vopsesti, de preferabil garnier nuanta ti-o alegi tu, a mea este blond-argintiu. Daca vrei culoarea pentru un timp indelungat nu e nevoie sa te mai decolorezi mereu doar sa te vopsesti... si trebuie stiut ca parul blond e cel mai greu de intretinut, si daca nu te ocupi de el dupa cateva vopsiri vei ramane 'fara par'... sper ca ti'am fost de ajutor :*