| TotAiaMica a întrebat:

Buna!
Am primit o amenda r. a. t. b. cca acum 6 luni si azi m-am trezit cu instiintarea acasa, eu stiu ca amenda ramana 50 ron si dupa 48 de ore dar nu stiu cat trebuie sa platesc acum!

Intrebarea este cat este amenda dupa ce am primit instiintarea si ce de intampla daca nu o platesc? Multumesc

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

De platit trebuie sa platesti 50 lei si daca nu platesti ei vor avea grija sa-ti trimita alta si alta somatie cu sume tot mai mari din cauza penalitatilor.

2 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

laughing
nu o plati ca nu are ce sa iti facawinking
o bagi pe aia "numai am bani nici de mancare"
si gata happy

| Zâmbărici a răspuns:

Mergi si plateste mai bine, deoarece iti vor trimite amenzi si mai mari. Iar daca ai dat numele corect pot opri din salariul parintilorhappyEu asa stiuhappy