| lolyyy a întrebat:

Am probleme cu ochii si trebuie sa port ochelari dar as vrea lentile de contact transparente. Cine stie care este pretul lor, ce este mai bine sa folosesc : ochelari sau lenile, cine are ce imi poate spune despre ele, si chestii esentiale pe care ar trebui sa le stiu despre ele. Fnda + vot. Mersi happy

1 răspuns:
| littleblackgirl a răspuns:

Trebuie sa intrebi doctorul deoarece nu toate persoanele cu defecte de vedere pot purta lentile de contact.
Desi lentilele sunt mai parctice, trebuie sa ai mare grija sa le intretii bine (sa nu aiba praf si sa le stergi).