| Ionescu417 a întrebat:

Buna am si e o MARE problema.Imi place mult de o colega din clasa mea.Sunt clasa a 9 si nu stiu daca ii place de mine cum as putea sa aflu ca sa na ma fac de rusine cand o intreb daca vrea sa fie cu mine.Ma puteti ajuta va rogggg

4 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Nu te "baga" asa din prima sa o intrebi daca o placi.Da-i atentie oferi atentia sa observe ca o placitongue.

| itscloudyoutside a răspuns:

Şi eu sunt tot în clasa a noua, şi când mi-am făcut curaj să îi spun unui băiat că îmi place de el, el a început să păstreze distanţa. Deci, din proprie experienţă, ţi-aş zice să nu te arunci cu capul înainte prea repede. Mai întâi împrieteneşte-te cu ea şi vezi din felul în care se comportă dacă te place sau nu. Dacă dă semne să te placă, atunci ai putea încerca să îi spui ce simţi.

Succes! happy

| positivity a răspuns:

Dacă o iei direct cu "vrei să fii cu mine", logic că nu va accepta şi desigur, te vei face de râs.
Prima dată, trebuie să afli dacă şi ea are aceleași sentimente ca tine. Dacă te simpatizează, sau dacă te consideră doar un coleg de clasă.
După îi zici, "știi, eu m-am îndrăgostit de tine. Tu ai sentimente pentru mine?" după ce răspunde, îi adresezi sau nu întrebarea "vrei să fii cu mine" în funcţie de răspuns.

| dem0lat0r a răspuns:

Mda, asta e una dintre cele mai dificile situatii, stii? Cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau e sa te imprietenesti cu ea, stiu, o sa iti fie foarte greu sa fii doar prieten cu ea. Mie imi place de ea din clasa a 9-a si acum sunt in a 11-a, si de-abia acum mi-am facut curaj si i-am spus ce simt, dar adevarul e ca in acesti doi ani am ajuns sa ma apropii foarte mult de ea. Suntem prieteni buni, are incredere in mine, singura problema e ca eu arat mai diferit ca sa spun asa, si sunt constient de asta, si nu pot sa ii cer nimic, dar totusi sper ca odata vom fi impreuna. Asa, deci, eu spun ca cel mai bine e sa te imprietenesti cu ea la inceput, si mai apoi sa ii spui. Dar nu te baza pe faptul ca va observa ea ca o placi. Nu va face primul pas NICIODATA