| Lilyian a întrebat:

Mie imi place de un baiat de la mine din clasa care se intampla sa fie si colegul meu de banca.Eu as vrea mult de tot sa aflu daca si el ma place dar nu stiu cum, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| ItzyxD a răspuns:

De obicei trebuie sa ai grija cum il ei,ma refer ca nu trebuie sa fii brusca,o iei cu incetul, incepeti sa vorbiti din ce in ce mai mult,pe mess, la scoala, ii zambesti poate iti zambeste si el asa va veti apropia mai mult, si deodata nu-l mai baga in seama daca iti zambeste nu; i mai zambi si el o sa fie din ce in ce mai insistent, cand o sa vada ca nu-i zambesti o sa incerce sa faca altfel de gesturiwinking si asa iti vei da seama daca te place si ii pasa de tine. daca nu mai reactioneaza in nici un mod dupa ce tu nu il mai bagi in seama asta semnifica; ca nu ii pasa de tine, dar daca o sa fie mai insistent asta inseamna ca te place.Mereu se intampla asa, daca vorbesti cu o persoana si nu o placi, dupa ea cand te ignora incepi sa o iubesti. Funda? happy puppy dog eyes

| Lilyian explică (pentru ItzyxD):

Multumesc pentru raspunsuri! chiar o sa imi fie de folos!

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Buna! Ok, deci calea cea mai simpla este sa-l intrebi, asa termini cel mai repede, si aflii sigur, dar il intrebi cand sunteti singuri.
Alte cai, ar fi sa observi cum se comporta cu tine, cum vb cu tine etc, si cum reactioneaza cand ii spui intr-un anumit fel, il alinti, il iei in brate pe la spate, etc.
Daca atunci cand il alinti, te alinta si el, daca atunci cand il imbratisezi sta, etc, atunci te placewinking

| DianaLooly a răspuns:

Daca nu sunteti prieteni buni ar trebui sa va cunoasteti. Daca vezi ca se comporta frumos cu tine, te ajuta la nevoie, va alintati inseamna ca te place. Daca tot nu esti sigura daca si el te place il intrebi ce parere are despre tine.happy