| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa cu mine si am auzit prin clasa ca si ea m-ar placea, dar eu sunt un pic mai timid si nu stiu cum sa o intreb daca vrea sa fie cu mine.Ma puteti ajuta voi?

5 răspunsuri:
| Moov a răspuns:

Cand sunteti singuri, ii spui ce simti pentru ea.Am inteles ca esti timid,pur si simplu spune-i,nu te gandii la viitor, ce o fi o fi, asta e una din vorbele mele principale.In final totul se rezolva bine,un coleg de a meu s-a combinat cu o fata la care nu ar avea nicio sansa credea el,si el tot asa timid,eu i-am zis spune-i si gata,uita de lume, imagineaza-ti ca pe lume sunteti doar voi 2, nu e nevoie sa te rusinezi, daca refuza oricum nu va zice la nimeni.si daca tu ai zis ca ai auzit ca te place e si mai bine, situatia e ca si gata doar i-ati inima-n dinti si fa ce ti-am zis.

| Kalyn a răspuns:

Fa orice dar nu o intreba in clasahappy...o idee ar fi sa o inviti la inghetata ceva dupa scoala, asa treaba e pe jum rezolvatahappy

| DyaElla a răspuns:

Dupa cum ai formulat si aranjat prop cred ca esti la gimnaziu (probabil)
Siu cum e, numai ca eu nu am patit-o ca vreun coleg de clasa. Insa eu nu am facut nimic, am asteptat sa rezolve timpul, insa acesta nu a facut decat sa ne departeze, iar acum nu-l mai plk.
Nu face o greseala ca mine!
Cred ca ar aprecia sa-i aduki de ex de martzishor, ziua femeii, ziua ei, dragobete ceva frumos, o floare roshie si un Ursuletz Roz ( ca asa le pl fetelor) ca o felicitare arsa pe margini, si o poza s tine ( sau si mai bine o poza ca voi 2 decupata laughing
Ar fi bine ca ambalajul sa fie roshu si verde (dragoste si speranta) astfel intelegand ce simti u pentru ea
Sau cand sta singura la sk, du-te si vb ca ea
Ori atunci cand e trista sau plange alineazai supararile si vorbestei, iar daca intri mult in vb ca ea atunci e timpul sa o iei in brate
kel puti la mine a functionat, insa nu stiu cum va reactiona eawinking
Bafta atunci!

| LYLYshor25 a răspuns:

Deci.asa era si prietenul meu era f tmid.si a inceput sa treaca p langa mine(si eu il placeam).ma lua in brate dar nu de fata cu ceilalti.ma lua de brau incearca si tu da nu in fata la totiwinking

| MyLife a răspuns:

Pai du-te la ea si intreab-o ce simte pentru tine si curaj...mai departe totul va veni de la sine