| Mii_Ca_1990 a întrebat:

sunt fata si am 17 ani as dori sa imi spuna cineva care se pricepe la sport si sala, vreau sa am abdomen plat, sa nu am patratele, si mi se pare ca am putin burtica desi eu sunt inalta, ce exercitii sa fac la sala, as merge si in fiecare zi si cate seri? Ce sa mananc, eu nu prea mananc, poate mananc odata sau de doua ori pe zi, la cum mananc eu. laughing si cat dureaza pana voi face abdomenul plat?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul sta in metabolism parerea mea cand vine vorba de slabit, http://ray25tm.blogspot.ro/......espre.html

eu recomand o dieta bogata in proteine,proteinele maresc viteza de ardere,plus ca nu ti foame asa mult ca daca manci carbo sau grasimi, sport dar nu exagerat ca poti pierde muschi,muschi ard grasimea,scopul tau trebuie sa fie pierderea grasimi nu a muschilor,dietele drastice fac sa se reduca muschi, sa se incetineasca metabolismul, ce recomand e brocoli, sfecla rosie, mere, ceai verde, varza, telina, salata si rar cate o porte de ceva dulce, daca mergi la o zi aniversara sau ceva special, painea trebuie eliminata de tot, pastele fainoase, ca sport recomand 30 de minute de culturism acasa cu 2 gantere in 3 seturi pe intervale flotari, genoflectiuni, ridicari la piept, tractiuni la bara, cardio recomand sa faci un program gen karate http://adio-grasime.ucoz.ro/......_diverse_f

nu trebuie mult sport sa te mori, trebuie sa faci intens atata tot, nu uita ca sanatatea e pe primul loc

| SorinelF86 a răspuns:

Vad ca ai cateva intrebari legate de sala, au trecut 4 luni de la intrebarea asta si inca nu ai rezultate? ce program ai avut? ai ambitie? cat despre forme depinde de conformatia corpului tau. as putea incerca sa-ti dau niste sfaturi dar imi trebuie mai multe detalii. P.S. arat rau laughing de 10 ani cochetez cu sala si ma documentez dar nu ma tine mai mult de o luna si am depozitat ceva grasime, am slabit, m-am ingrast si tot asa. acum o iau de la capat