| fatacareteiubestedoarpetine a întrebat:

Credeti ca merge o relatie intre o fata de 18 ani si un baiat de 14 ani? avem o luna de cand suntem impreuna si pana acum totu este binelove strucksi sper sa fie si in continuarelove struck, dar avem si o mica problema nu vrem sa afle parintii mei si nici ai lui de relatia noastra pentru ca nu stiu ce vor spunestraight face, noi stam si pe aceeasi strada si parintii mei se cunosc cu ai lui.
Si mai am o intrebarebig grin, ce putem face ca sa nu afle parintii nostri de relatie avand in vedere ca stam pe aceeasi strada? fara raspunsuri in bataie de joc, va roglove struck

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mi se parea mai normal, tu sa ai 14 si el 18, mai credeam ca pe tine te intereseaza raspunsurile privind diferenta de varsta dintre voi si nu cum sa va pacaliti parintii...nu ţine, tot vor afla...

| Supps a răspuns:

Daca relatia voatra merge sau nu depinde doar de voi, dar un viitor impreuna nu cred ca aveti, el e prea mic si trece prin faza de experimentare, incepe pubertatea, o sa se plictiseasca si va veti desparti.

Foarte buna decizia de a ascunde acest lucru de parinti, dar daca va ascundeti relatia de parinti ascundeti-o si de prieteni si alte cunostinte care va pot da de gol sau pot rade de voi. Daca afla parintii vostrii o sa fie mare tambalau, pentru ca mama si acum incerca sa se bage in relatiile mele si eu am aproape 18 ani, imagineaza-ti ce o sa faca maica-sa daca afla ca el de 14 ani, sta cu o fata de 18, iar parintii tai nu o sa fie nici ei deloc ingaduitori. Cand va intalniti, intalniti-va si voi pe strazi mai laturalnice, in parcuri mai indepartate de blocurile voastre, seara ca sa fiti mai greu de recunoscut etc. Va doresc tot binele din lume si ca un ultim sfat: "Fa ce-ti spune inima, ea stie cel mai bine".

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Nu vreau sa va judec dar sincer iti spun tu esti majora el e minorstraight facezic sa o termintai, caci asa va fi mult mai bine.Doar nu esti pedofila? Fara suparare.Si sa stii ca parintii vor afla...Ori afla parintii tai si ii spun lui ori parintii lui afla si ii spun alor tai.Si daca nu vreti sa afle, trebuie sa va ascundeti si va fi greu
In concluzie cred ca trebuia sa o terminati

| Bris a răspuns:

Iubirea nu are varsta daca tu il iubesti cu adevarat ...atunci nu ar trebui sa-ti pese ce zic alti.Parintii vor afla, ei intodeauna afla.Ar fi mai bine sa afle de la tine nu de la alti ca atunci se vor supara mai tare si nu vor mai avea incredere in tine. Spune-le te vor intelege. Bafta!