| shadow23 a întrebat:

:* Am si eu nevoie de un model sau sa imi spuneti ce i-ati spune voi doamnei voastre diriginte intr-o scrisoare, despre orice. [ ce se intampla in clasa, relatiile cu colegii, problemele voastre amoroase, relatiile cu familia, cu alti prieteni, etc].

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar fi ceva de genul, si i-as da-o la sfarsitul clasei a opta, cand am media incheiata.Deci, sa incepem:
Draga mea doamna diriginta,
Sa stiti ca astazi cu lacrimi in ochi ma despart de scoala generala, stransele prietenii pe care le-am facut aici voi pieri in uitare, voi pierde anumiti profesori pe care i-am simpatizat, care au facut aceasta scoala frumoasa. Imi va fi dor de peretii scolii, de tipetele copiilor mai micuti care se joaca, de zarva de pe hol. Stiu ca totul se va schimba la liceu. Cu toate acestea, spre bucuria sau tristetea mea, am si un motiv de bucurie. Dupa 4 ani de chinuri, in sfarsit scap de dumneavoastra. In acesti 4 ani, fiecare zi in care v-am vazut a fost un cosmar, fiecare cuvant adresat mie mi-a crescut tensiunea. Stiu ca nu m-ati simpatizat niciodata si sentimentul a fost reciproc.In fiecare seara ma gandeam: mai am doar putin si voi scapa de acea femeie care mi-a intunecat atatia ani viata. Sunt constienta ca in liceu pot avea si profesori mai rai, dar nu imi pasa. Oricat ar fi de rai, macar nu voi fi ca dumneavoastra. Mi-ar placea sa va spun ca mi-a facut placere sa va cunosc... dar macar de data asta sa nu va mint. Btw, va doresc tot raul din lume si sper sa va primiti pedeapsa pentru rautatea d-voastra.
Ca mesaj de final vas lasa o injuratura, dar nah totusi va voi spune doar: VA URASC DIN TOT SUFLETUL!
Semnat,
eleva dumneavoastra X.

1 răspuns:
| Firefly a răspuns:

Eu nu i-as scrie o scrisoarewinking