| shadow23 a întrebat:

:* Am si eu nevoie de un model sau sa imi spuneti ce i-ati spune voi doamnei voastre diriginte intr-o scrisoare, despre orice. [ ce se intampla in clasa, relatiile cu colegii, problemele voastre amoroase, relatiile cu familia, cu alti prieteni, etc]. Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Senga a răspuns:

In primul rand depinde de ce relatie ai cu diriginta( e o tipa ok, implicata, careia ii place ce face etc.). Pt ca eu nu am o diriginta extrem de "placuta" si pentru ca nu am o parere foarte buna despre invatamantul romanesc i-as scrie o scrisoare in care sa-i spun neplacerile mele legate de invatamant sustinute de argumente puternice pentru ca sa nu existe comentarii.De asemenea as prezenta cateva considerente obiective pentru care nu imi place scoala.
Sper sa-ti fie de ajutorhappy O zi buna!

1 răspuns:
| Alina_9354 a răspuns:

Si eu am avut o tema asemanatoare pentru ora de dirigentie si am fost in pana de idei ca si tine! Am scris despre cum ma inteleg eu cu colegii si cum as fi vrut sa ma inteleg, ce as vrea sa schimb la clasa noastra si la profesori, ce materie as vrea sa fac la toate obictele si cam atat! Sper sa te ajutebig grin Fundabig grin