| AnaaMariaa123 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.
Am 15 ani si vreau sa ma imi fac suvite si nu stiu ce culoare mi s-ar potrivi.
Am tenul masliniu, parul saten inchis si ochii verzi.
O idee va rog.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca ti-ar sta frumos cu belayage, ceva in genul asta:
https://cdn.therighthairstyles.com/......lights.jpg

| AnaaMariaa123 explică (pentru Adry05):

Trebuie sa ma duc la salon inainte de banchet si mama nu vrea sa imi iau vopsea ca sa nu stea coafeza sa ma spele pe cap. Exista spray care se duce dupa cateva spalari? Daca da o firma ceva te rog

| anamariarot a răspuns (pentru AnaaMariaa123):

Da, este. De la l'oreal, colorista

| AnaaMariaa123 explică (pentru anamariarot):

Eu stiam ca de la colorista se ia dupa o spalare

| anamariarot a răspuns (pentru AnaaMariaa123):

A, scuză-mă, n-am citit bine. Spray-urile nu se iau după mai multe spălări; în cel mai bun caz mai rămâne o nuanță fadă după o spălare. Cel care ține câteva spălări e nuanțatorul, dar pe păr închis fără decolorare, nuanțele deschise nu prind

| anamariarot a răspuns:

Sunt și eu de acord cu Adry05. Am văzut că au apărut niște spray-uri colorate de la l'oreal(colorista) și înainte de a alege o nuanță permanentă, poți încerca mai multe culori, ca să vezi cum îți stă și ce ți se potrivește.

| AnaaMariaa123 explică (pentru anamariarot):

Trebuie sa ma duc la salon inainte de banchet si mama nu vrea sa imi iau vopsea ca sa nu stea coafeza sa ma spele pe cap. Exista spray care se duce dupa cateva spalari? Daca da ce firma si de unde pot lua?