| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intr. Din cauza masturbari organismul se dezvolta mai repede decat trebuie si te face sa arati mai matur decat varsta ta? Dau funda la cel mai folositor raspuns...

Răspuns Câştigător
| kiky278 a răspuns:

Nu e adevarat.Masturbarea este un fel de proces prin care iti provoci orgasm.Nu este bine sa te masturbezi deoarece poti sa intelegi sexul altfel decat e, o sa devii dependent, vei incepe sa nu fi cu alte persoane si sa nu faci sex cu alte persoane crezand ca esti competent sa o faci singur.Si mai ales daca esti minora organele sexuale inca nu sunt dezvoltate deci nu e bine sa faci asa ceva de acum pe cand masturbare este folosita si pentru a-ti cunoaste corpul!

1 răspuns:
| Crisu a răspuns:

Nu! Masturbarea este autosatisfactia.Nu te face sa pari nici mai matur, si nici sa te dezvolti mai repede. Daca vrei sa mai afli si alte chestii, cauta pe net si o sa gasesti suficient, poate mai mult decat ai nevoie.