| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare.am o problema cu sanii. ii am foarte sensibili si ma dor .am avut un contact sexual acum 3 saptamana si cv .este de la menstruatie sau am ramas?:-s.[am facut testul si nu sunt] dar totusi imi fac griji:-s

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti in timpul menstruatiei si ea este normala din toate punctele de vedere, cel mai probabil nu esti insarcinata. Dar fii atenta, repeta testul de sarcina din prima urina de dimineata la minim 21 de zile de la contactul sexual (altfel nu e concludent).
Daca nu esti insarcinata si dupa menstruatie durerile nu scad, atunci e cazul sa te duci la ginecolog.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti sa repeti testul pentru siguranta.

Janina
| Janina a răspuns:

Sigur de la menstruatie...stai chill

| ioana_9061 a răspuns:

Stai linistita e din cauza menstruatiei. Dar daca ti-e asa de frica fa un test de sarcina.

| damav a răspuns:

Depinde in ce perioada erai cand ai avut contactul.Ai grija ca testul de sarcina se pozitiveaza dupa data la care trebuia sa-ti vina ciclul iar testul sure check se pozitiveaza foarte greu, chiar si dupa o luna, am patit-o si mi-a confirmat farmacista.Incearca testul barza sau cel mai sigur testul beta HCG din sange, se face la orice laborator si nu dai gres.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai ramas, sigur. N-or sa te mai doara dupra ce se termina menstra.