| bibyyy143 a întrebat:

am si eu o intrebare care o sa ii foloseasca unui vecin happy! Este bine sa dai cu ierbicid "Total" (numele iebicidului) daca au trecut vreo 7 zile dupa ce ai semanat porumbul? adica afecteaza porumbul? sau erbicidul isi face treaba si distruge buruieni?

Răspuns Câştigător
| alexush a răspuns:

Erbicidul se da si dupa 2 zile si dupa 10 zile dupa ce ai pus porumbul. exista o buruiana numita la mine "pir"nu stiu la voi.are niste frunze care inteapa.asta nu moare la total.a doua oara dupa 10 zile se mai da cu erbicid da nu cu acelasi
cu altu. diferit de total.si o sa ai niste borumbi frumosi si mari.cel putin asa face tata cand da cu erbicid...bafta.ar fi bine sa consulte un doctor dala ierbivor.