| αdrïαη19 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare

Ce sa fac de 13 ani un baiat de 15-16 ani ma tot agreseaza
Am ajuns sa imi fie frica sa plec si la scoala
Si pe mess. skype tot jocuri tot ma ameninta, am mai avut divergente cu el Dar tot nu ma lasa in pace
El este mare si inalt cu muschi si eu sunt o persoana calma sunt slab si nu prea am muschi
Imi vine si frica cand scriu Credeti'ma!
Sa imi anunt parintii?
Sa anunt parintii lui?
Nu stiu ce sa fac
Daca imi anunt parintii ii vor spune parintilor luisi parintii il vor bate, si se va razbuna si mai rau pe mine cand ma prinde si de aceea imi este frica
Nu stiu ce sa fac
Help! Parintii lui nu cred ca ii vor face multe deoarece sunt niste parinti de nota 4
Ce sa fac HELP!

Răspuns Câştigător
| cosmin655 a răspuns:

Daca se ia de tine de mult timp, inseamna ca asa sa obisnuit si nu va inceta pentru ca tu il lasi. Lovestel, sau batete cu el(nu conteaza ca e mare, cu muschi sau bla bla)lovestel fara mila(sfatul meu e sa ii dai numai la fata)poate sa aiba tone de muschi pumnul la fata tot pumn la fata e.Trebuie sa ripostezi in fata prostilor, alta solutie n-ai. Daca ii arati ca dai, el te va lasa in pace.Inca ceva arata-i ca ai tupeu, nu ca esti un pampalau caruia ii tremura pumnul cand vrea sa loveasca...dai cu incredere.Si daca tie frica sa nu patesti ceva gandeste-te ca n-ai ce sa patesti decat sa-ti iei o bataie si scapi....sau lasa-l sa te ia la misto in continuare si n-o sa scapi niciodata de el.Ce preferi? Degeaba anunti parintii lui, e copilul lor tin cu el(e ceva logic)iar daca ii anunti pe ai tai si el va continua ce te faci?

1 răspuns:
| Roxaname a răspuns:

Incearca sa-i spui drigintei tale sau lui dirigu daca nu functioneaza fa-ti niste prieteni tari si asa nu o sa mai ea de tine daca reusesti te rog sa-mi spui