| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare la care va rog sa imi raspundeti cu sinceritate!
Am o prietena careia ii este frica ca a ramas insarcinata. Acum cateva zile i-a fost rau dar eu cred ca este de la niste prajituri pe care le-a mancat cu pofta. Spuneti-mi si mie care sunt simptomele sarcini in afara de lispa ciclului si la cat timp de la conceptie isi fac simtita prezenta aceste simtome. Multumesc!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Simptomele unei sarcini apar după 2-3 săptămâni de la concepţie. Acestea pot fi : greaţă, vărsături, micţiuni frecvente, creşterea sau scăderea în volum, mărirea şi întărirea sânilor, etc., etc.
Pentru confirmarea sarcinii, poate face un test după 21 de zile de la actul sexual neprotejat, cu urina de dimineaţă (cu scopul de a detecta cu uşurinţă proteina HCG), deci, pentru acurateţea acestuia.
O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Buna.Simptome eu am avut dupa o luna de zile iar simptomele variaza de la o sarcina la alta eu am avut greata somnolenta nu mai puteam sa mananc unele mancaruri mai bine sa-si faca un test de sarcina dar dupa 2 3 saptamani de la contactul sexual eu am facut dupa o luna de zile

| candora a răspuns:

Pai simptomele incep undeva la 3 saptamini de la concepere. Cel mai vizibil semn este lipsa CM. Dar dupa citeva saptamini, incep a te durea sinii, se umfla si se fac tari, astea cu greturile nu apare la fiecare fata. Mai este si cresterea temperaturii bazale, dar cel mai sigur zii sa faca un test, toate aceste simptome pot aparea si de la o raceala sau o disfunctie hormonala

| mirela004 a răspuns:

Eu nu prea stiu care sunt simptomele dar stiu ca ii e rau, vomita... si ar trebui sa mearga la un medic sa vada ce are... dar poate e vorba de ceva ce a mancat