| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.La scoala mea esti un baiat de care imi place si care ma >place:". El mi-a cerut prietenia dar nu stiu daca sa accept sau nu?sadma gandesc la consecinte.crying
Astept si eu un sfathee hee

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu faci un astfel de pas în viaţă nu vei fi suficient de matură să faci faţă unor posibile consecinţe.
Tot ce facem în viaţă are mai mult sau mai puţin consecinţe pozitive sau negative.
Comunicarea te poate ajuta să vezi ce fel de om este, ce intenţii are, comportamentul său în societate în diferite ipostaze, etc.
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Daca va placeti unul pe celalalt, nu vad de ce nu ai accepata. Si nu inteleg la ce consecinte te referi. Un prieten, poate sa-ti dea ''aripi'', sa te indemne sa faci numai lucruri frumoase, sa fii motivata, cu alte cuvinte.

| Farcas a răspuns:

Care ar fi consecintele astea?
Mai intai incercati sa va cunoasti unul pe altu.Si daca iti place cu adevarat, accept. dar vezi sa nu`i cedezi imediat in pat, deocamdata limiteaza`te doar la saruturi big grin
Baftabig grin

| Alice_6278 a răspuns:

Ar fi bine sa acceptzi.Sa komunici ceva timp si sal kunosthi mai indeaproape...
Parerea mea

| al3_9910 a răspuns:

Din moment ce iti place respectivul si el ti-a cerut prietenia, ce mai astepti? am impresia ca iti este frica de cevathinking