| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de media de la scoala. 1. Se rotunjeste?
2. Va rog si eu mult sa imi calculati ceva, eu nu prea le am cu din astea : Deci am la matematica notele : 6, 5, 4,7, iar domnul a zis ca ne mai trebuie o nota. Acum daca iau 4 sau 5 in teza ce nota mi-ar mai trebui sa imi iasa media 5, sau 4.50 daca se rotunjeste.
Multumesc Din tot sufletul :X

5 răspunsuri:
| Neah1 a răspuns:

Incearca sa iei minim 4 la urmatoare nota [in caz ca iei 4 in teza] pentru ati iesi media. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Neah1):

Deci daca mai iau un 5 si 4 in teza am trecut? happy

| Neah1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| mimostyle a răspuns:

Media nu se rotunjeste.
Daca iei in teza 4 iti va iesi media 5, 125.

| DidosMari a răspuns:

Media se rotunjeste.Depinde de notele care le ai.