| Barbarossa a întrebat:

Ma puteti ajuta?
sunt corijent la matematica si am notele:3 4 3 4 3...si 2 in teza si pe primul semestru am media 5.
Imi puteti spune si mie ce note mai trebuie sa iau ca sa imi iasa media 4.50?
Va rog.am mare nevoie

7 răspunsuri:
| Artemesia a răspuns:

As vrea sa te ajut, dar asa iti iese media...ei bine...3, 05.
Cum ai reusit, mai copilule?! Daca luai in teza macar 4...ai fi putut sa o scoti la liman...Esti in stare sa mai iei 3 note de 10?
Doar asa iti iese media... Daca mai iei un 10 iti iese 3, 875, daca iei 2 de 10 iti iese 4, 46 si doar daca mai iei 3 de 10 iti iese 4, 90.
Daca reusesti intr-o luna, iti doresc succes sa te scoti cu media!
Dar din simpla curiozitate, pe ce clasa esti? Adica, sper ca nu esti intr-a 8-a, ca e destul de grav...

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Pai daca intrebi ce note iti mai trebuie.si 5 de pe primul semestru e mare! Fa si tu o medie artimetica!

Răspuns utilizator avertizat
| Yokrisztinutzza a răspuns:

Iti trebuie 3 de 8.

| GiacomO a răspuns:

Păi nu știi cum se calculează cu teza, nu de alta că eu nu mai știu da' am o impresie că anul ăsta rămâi corijent nu de alta dar parcă ai nevoie de câțiva zecari ca să îți iasă.

| 12953648276586924586 a răspuns:

Poti sa spui cati de 3 si 4 ai
sau ce note

| Punk_2991 a răspuns:

Trebuie sa iei minim 2 de 10 si un 6! Daca nu ai sanse sa treciwinking