| alexuzha a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pnt voi...asta vara am fost cu un baiat pe care l-am cunoscut tot asta vara.neam combinat chiar daca nu ne cunosteam bine dar neam placet din prima.am fost in preuna 3 zile si dupa acea eu am plecat in italia in italia am mai stat impreuna inca 6 luin dar neam despartin pnt ca nu mai avea rost sa mai fiin impreuna nu ne ai vedeam de loc si de aceea.pente 3 saptamana ma duc in romania si nu stiu daca sa mai ma inpak cu yel sau nu voi ce spuneti mie inca imi mai place de yel dar nu stiu daca ye o decizie buna .astept raspuns voastre...mersi

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Este o decizie cam grea. Daca tu mai simti ceva pentru el chiar daca ati fost la mare departare, dar nu iti face asa multe sperante pentru ca poate el si-a facut prietena... te-ai gandit la asta? De fapt daca tie iti mai place de el si el poate si-a facut prietena comunicati pe messenger sau la telefon...in realitate poate nu ii vei putea spune asta (face to face), adica sa ii zici ca tie inca iti mai place de el si ca nu l-ai uitat, sau lucruri din astea, si cu aceste vorbe o sa il atingi la suflet. Daca are prietena nu are de ce sa ii strici acest cuplu, pentru ca este cum fosta lui prietena ar vrea sa intervina intre voi doi. Deci faci cum vrei, cum iti zice inima. Daca are prietena renunti la el si iti gasesti alt baiat, incerci sa il uiti. Pentru ca atunci cand incepi ceva nou uiti de ce ai facut mai devreme, adica cand incepi o relatie nou cu un baiat uiti de celalalt, si o sa iti placa doar de cel din prezent. Oricum, viata e plina de surprize si de asemenea frumoasa. Bafta!

9 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Si apropo incearca sa scrii mai corect happy e doar o mica observatie!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Gandeste-te bine la ce vrei sa faci.Eu sincera sa fiu nu stiu ce sa iti sp. Daca inca il mai iubesti si el simte acelasi lucru impacate cu el. Dar u daca vei pleca in Italia, iar va despartiti sad

| Andreeagen a răspuns:

Nu e neaparata nevoie sa te impaci k el, daca el tine la tine. iti va cere el asta dar merita incercat sa il cauti si sa mai vb chair daca va fi o discutie intre amicihappy

| Lorenyk a răspuns:

Intai de toate sa vezi daca nu cumva e cu alta fata acum, ca daca zici ca v-ati despartit. iar apoi, daca tie iti mai place de el si lui de tine, dati-va o sansa si vedeti daca merge. daca nu merge, asta e... sunt destui baieti pe lume.

Răspuns utilizator avertizat
| alexuzha explică:

Vreau sa precizez ca si yel ye plecat din romania in ungaria si amandoi stim ce inseamna sa fin departe de tara si mai ales ca yel mi-a spus unele lucrur despre viata lui care nu la spus nimanui si cred ca nu ye usor pentru un baiat sa planga in fata unei fete deci yel kad im sunea acele lucrui plangea...

| alexuzha explică:

vreau sa spun ca eu am 14 ani si yel 19

| GeO_2554 a răspuns:

Pai daca il iubesti si te iubeste..impaca`tia`va daca ati rezistat 6 luni impreuna...la distanta..de ce nu mai putea asteptat pan vi tu din italia...
dar daca nu te mai iubeste...pare rawsad[insa nu cred ca e adevarathappyj ca te`ar fi uitat...]
multa bafta:*

| ba1atfrum0s a răspuns:

Nu te mai inpaka cu el k el sigur si-a gasit pe alta