| marinatha96ilu a întrebat:

am si eu o intrebare si nu stiu ce sa cred. Un baiat imi spune ca ma iubeste.si eu il plac pe el... dar nu stiu daca sa il cred.adica nu stiu daca ce imi spune este adevarat.si are prietena. da a zis ca daca vreau sa fiu cu el o paraseste...:-)cryingsad:-

Răspuns Câştigător
| uningermik a răspuns:

Parere mea este ca nu ar trebui sa ii dai atentie atunci cand iti spune ca te iubeste si ca ar lasao pe actuala pentru tine.
Poate doar te place si iti spune ca te iubeste doar ca sa fiie cu tine.

Acu faci ce vrei dar gandeste-te ca daca se departe de fata aceea sa fie cu tine poate aparea o fata de nicaieri si sa o placa si ei sa ii spuna ceea ce ti-a spus si tie...
Si in final sa te lase si pe tine cum a lasat-o pe actuala. Daca sincer te iubea discuta cu actuala si ii explica cum sta treaba ii spunea ca place o alta fata si ca o iubeste.Se desparteau si puteai sa fi cu el dar trebuie sa te gandesti si la fata aceea ca ea poate il iubeste si va suferi cand o va parasi si va fi cu tine...Deci spune-i sa isi rezolve problemele cu prietena si apoi sa vina la tine cand e singur.Sa nu te simti u prost daca va veti intalni cu prietena ei si ea va incepe sa iti reproseze tot felul de lucruri...

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cum poti sa ai incredere intr-o persoana care spune ca o poate parasi pe actuala prietena doar sa fie cu alta! Asa va face si cu tine mai tarziu cand ii va aparea in cale o alta mai interesanta ca tine!

| marinatha96ilu explică:

mersi de sfaturi.acum a parasit-o si vrea sa fie cu mine da eu nu pot...adica nu vreau... da il plac sincer.
... mi-e frica...sad

| marinatha96ilu explică:

Ea l-a parasit.acum