| bibi99p3ty a întrebat:

Am si eu o mare intrebare pentru cei emo: As putea sa devin emo de la varsta mica? Adica 12 ani? Imi place stilul vostru si as vrea si eu sa arat ca voi dar tata si mama zic ca sunt prea mica sa-mi colorez parul si ma ma machez.mai ales cu negru deci...astept raspunsuri. fundita

8 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Sigur ca poti.Sari pe geam, taie-ti venele si gata.Esti emo cu acte in regula happy

| MissIndependenttt a răspuns:

Si tu ce parerea ai? K daca te machiezi si iti vopsesti parul esti EMO?laughingPai vreau sa iti zic ca te inseli amarnic scumpo.:*:*:*.OK, sa iti zic ceva daca vrei sa fi emo, nu trebuie neaparat sa te tunzi nu stiu cum...Bla bla.Ci trebuie sa fi o persoana intr'un cuvant'DEPRIMATA''Ceea ce te asigur ca nu este ceva tocmai placut.Am avut si eu peroade, insa am ramas doar cu stilul emo nu si cu atitudinea.Deci parerea mea este sa stai inbanca ta si nu cred ca ti'ai dori sa fi emowinkinghappyhappyMai gandeste'te

| silvia94 a răspuns:

In primul rand.emo nu devii peste noapte. daca te tunzi j te machiezi q negru sau iti faci unghiile cu negru gata. esti emo.
emo insemna in primul rand o persoana retrasa care nu comunica.are sau a avut problema si este mai sensibila.asta inseamna o persoana emo.acum nu gata adopti stilul vestimentar emo.si esti emo.nu gresit.mai bine vedeti de treaba ai 12 ani.nu trebuie sa te implici in asa cevawinking

| Effy12 a răspuns:

Copila esti proasta rau! Acum toate proastele trec de la barbie si ce mai faceti voi roz si papusele traa lala la la emo mars si impusca-te

| Dιєиυтzα a răspuns:

Eu nu-s emo. dar parintii tai au dreptate. Daca te machezi si iti colorezi parul d-acum, ce rost mai are mai tarziu? Asteapta pana la o varsta mai mare si atunci poti face ce vrei in legatura cu asta big grin. Adica. daca te machezi d-acum tenul tau nu va mai arata ca inainte, la fel si ochii tai, fata. toot. iar la par. tot asa. deci intr-un fel esti prea mica pentru chestia asta. Dar poti sa te documentezi despre Emo, iar Emo nu depinde doar de par si de ochi xD.

Sper ca te-am ajutat.

Funda puppy dog eyes?

| SuperMagicSmile a răspuns:

Stii,unii oameni chiar se simt deprimati rau si tot ce faci tu acum este sa-i insulti.Conceptul emo nu este sa te imbraci in negru si sa te machezi, ci ce te conduce sa faci toate astea.Si unii chiar nu gasesc alta solutie decat sa se taie.Mi se face rau cand vad toate aceste fete care fac toate astea pentru ca au impresia ca e "cool".Nu e nimic cool in a nu avea incredere sau respect in sine si sa te simti mereu la pamant, sa crezi ca nu esti indeajuns pentru a-i multumi pe ceilalti.Mai bine ramai la look-ul feicit, pana nu o sa te plesneasca realitatea peste fata.

| ValyOppa a răspuns:

Sincer!? Nu merită.
Crede-mă! kiss big hug
Ești perfectă așa cum te-a lăsat Dumnezeu.

| da33a a răspuns:

Pai.....si eu la varsta ta vroiam sa fiu emi acum am 14 ani si regret total ca m-am atasat de acest stil...credema am avut multe probleme la scl din cauza asta. bucurate ca ai parinti care sa ii intereseze de tinesad