| Donsavas a întrebat:

Am si eu o problema. Am comandat de curand o pereche de pantofi de la cineva din alt oras. Problema este ca mi-au venit alti pantofi si persoana respectiva nu vrea sa mi schimbe si nici sa-mi dea banii inapoi,chiar daca eu i-am trimis pantofii. Ce este de facut? Am facut comanda de la persoana fizica la persoana fizica,prin curierat. Vanzatorul ma ia la 'misto' spunand ca trebuie sa ii dau alti bani pentru a-mi primi pantofii,intr-un final. Eu nu doresc sa reiau comanda sau sa primesc pantofii, dupa atata seriozitate imi vreau suma de bani inapoi. Ce este de facut? Multumesc anticipat de ajutor! Dau funda celui mai bun raspuns si vot tuturor.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gogu220 a răspuns:

Normal era ca atunci când ai făcut comanda să întrebi vânzatorul dacă a menţionat cu verificare colet. Atunci dacă vedei ca nu era ce ai comandat nu plăteai şi coletul ajungea inapoi. Acum daca zici ca nu vrea sa iti returneze bani inseamna ca nici coletul cu pantofii lui nu i-a primit.
Acum doar un lucru mai poti sa faci. Daca respectivul mai are ceva de vanzare, rogi cativa prieteni, inclusiv pe mine, sa faca comanda de la el, dar sa refuze primirea. Dupa mai multe returnari curierul nu ii va mai ridica coletele. Pe ce site ai facut comanda?

| immaBeast a răspuns:

Nu mai este cam nimic de facut, ti-ai luat teapa...
Ai avut incredere in persoana aia si te-a pacalit.
Data viitoare sa mergi chiar tu intr-un magazin si sa-ti cumperi pantofi, nu sa dai banii inainte si sa astepti ca un necunoscut sa fie de incredere si sa-ti trimita produsul dorit.