| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica/mare problema. Tatal meu mi-a gasit pe vara un loc de munca ( cu greu intr-o confectie). Deci el si-a pus obrazul pentru mine. Acum eu am realizat cat de greu este si vreau sa renunt. El vazand asta a spus ca nu mai primesc niciun ban, nu-l mai intereseaza nimic de mine etc. Maine ma duc sa-mi depun demisia cu sau voia lui. Astazi el ma injurat si m-a bagat/scos din toate gaurile si mamele. Maine la lucru cand ma vede ca merg sa-mi depun demisia s-ar putea sa fie agresiv. Ma rog el a zis ca si-a pierdut tot respectul fata de mine, dar duminica a venit beat acasa, fara chei si telefon, batut. Plus ca a luat ultimii bani din casa sa-i bea. Acum nici eu nu mai am respect fata de el. Cum ar trebui sa procedez. Demisionez sau mai raman? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Ramai, doar asa vei castiga respectul lui si a celor apropiati, plus ca ai banul tau, vei respecta valoarea banului, asa iti vei intelege tatal care poate mai vine cateodata baut, stresat de la munca si experienta cu munca te va ajuta pe viitor

| Dydy95 a răspuns:

Ramai! Nu vezi ca din cauza ta tatal tau o ia pe dealuri? Incerci sa rezisti. Plus ca o faci si pe mama ta sa sufere.