| คиค a întrebat:

Buna!
Am si eu o mica problema: am dintii din fata(parte de sus) putin mai mari decat ceilalti, si sunt cam inestetici. Ce pot face?

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Toata lumea are cei doi dinti din partea de sus ca niste "lopeti". Adica putin mai mari decat ceilalti.Si nu-ti fa griji ca nu cred eu ca arata inestetic.Desi chiar daca ai vrea nu cred ca ai putea face ceva. Dar nu cred ca oamenii care te cunosc si te vor cuneoaste, prima oara dintre toate se vor uita la dintii tai si asa isi vor face o parere despre tine. laughing

| asdgfhresry a răspuns:

De fapt, nici daca sunt strambi nu e o problema. Conteaza sa nu fie murdari. Sa stii ca am si eu o colega cu incisivii scosi in evidenta, adica sunt mai in fata. Si nu este prea complexata de asta. Daca pe tine nu te deranjeaza aceasta problema, nici ceilalti nu vor baga de seama. Nimeni nu e perfect. Ai vazut la Miley Cyrus? Si ea are dintii strambi.

Sper sa iti fi fost de ajutor ^_^

| chrissi a răspuns:

Bunahappy Stai linistit/a, multi oameni au dintii din fata mai mari ca ceilalti si din punctul meu de vedere nu e nicio problema estetica. Important e ca dintii sa nu fie strambi, galbeni sau mai stiu eu ce. Relax, asta chiar nu e o problema.winking

| Sniper a răspuns:

Da'ti 2 de bordura si'ti revin la loc rolling eyes.

P. S: Tu in loc sa vorbesti cu parintii sau cu medicu de familie, te trezesti sa intrebi aici oh go on ...Mare mai e rusinea asta!

| MihAelA_1847 a răspuns:

Majoritatea persoanelor au acest 'defect'. Depinde daca 'defectul'este mare sau mic, adica dinti din fata sunt mult prea mari fata de ceilalti sau sunt un pic mai mari, doar atat? Daca este a 2-a varianta considera-te norocos, un coleg are dintii din fata chiar inestetici si numeroase probleme.