| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o "mica" problema.
Sunt foarte timida si sensibila, plang aproape din orice, iar in ultimul timp nu mai vorbesc (,) cu nimeni, prietenii de la scoala ma intreaba de unde schimbarea asta majora, insa evit sa le raspund...
Incep sa adopt stilul emo... nu tocmai la imbracaminte, si accesorii ci in comportament. Pur si simplu urasc viata si majoritatea oamenilor. Cum pot sa ma schimb?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facand o baie cu apa rece sa te trezesti la realitate.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Dand raspunsuri la "misto" nu ajuti pe nimeni oh go on

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

E o prostie in capu tau sa fi emo daca maicata ti-ar trage 2 palme ti-ai reveni. Eu te-as duce pe marginea prapastiei si ti-as zice mai omule uite stelele vezi ce fain e? Lumea e asa cum e si asta e viata bucurate de ce poti si lasa pe cei cu minte redusa sa se ocupe de prostiile lor.

| TPUuser199 a răspuns (pentru mgtow):

Sa stii si tu ca "emo" nu inseamna sa te tai, sa te imbraci in negru sau alte prostii. Sunt copiii care au trecut printr-o trauma, si s-au inchis in ei. nu este ceva rau in asta. Deci haide sa ne vedem fiecare de treburile noastre si sa nu ne mai bagam nasul in treburile altora, ok?

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Incerca sa ai incredere mai mult in tine si sa uiti de gandurile astea cu stil emo...pentru ca tu nu trebui sa fi asa.
Tu inca ai prieteni/familie.
Aia emo nu au pe nimeni laughing
Tu gandeste-te ca trebui sa o faci pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încearcă să vorbeşti cu cei din jur şi mai ales cu cei mai apropiaţi. De exemplu cu prietenele tale sau cu mama ta. Ele te vor ajuta cu siguranţă. Pur şi simplu trebuie să îţi dai seama că dacă eşti timidă ai multe de pierdut în viaţă, iar persoanele emo nu ajută pe nimeni. Sunt pur şi simplu nişte legume singuratice. Tu nu vrei să ajungi aşa, corect?

| Duchess00 a răspuns:

Daca ai 12-15 ani. e. normal, pentru ca am trecut si eu prin varsta asta cand credeam ca nimeni nu ma intelege si doamne. ma simteam nasol. dar trece...eu de exemplu m-am regasit in. muzica. muzica ma linistea, de asemenea, prietenii m-au ajutat enorm.

Succeshappy