| Wrongusername a întrebat:

Hei TPU!
Eu am 24 de ani, iar tipul pe care il plac are 20. Suntem foarte atrasi unul de altul, mereu ni se intalnesc privirile si e foarte dragut, insa mi e teama ca, din cauza diferentei de varsta, nu putem fi intr-o relatie serioasa. Mi-e teama ca ma va lasa pentru o fata mai tanara dupa ce se plictiseste, nu stiu.
Desi am experimentat pentru prima oara dragostea la prima vedere, in care nu credeam. De asemenea nu mi-a mai placut niciodata un baiat atat de mult, parca e facut pentru mine.
Este normal ca barbatul sa fie mai in varsta, insa cei mai multi nu considera ca este in regula ca femeia sa fie mai mare.
Sunt curioasa ce parere aveti voi: baieti, ati fi cu o fata care este mai mare cu 4 ani? fetelor, ati fost intr-o relatie sanatoasa cu un baiat mai mic? De asemenea, nu cred in mitul conform caruia fetele se maturizeaza inaintea baietilor.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca voi va iubiti numai conteaza varsta, oricum 4 ani nu este o diferenta asa mare intre voi, unii sunt casatoriti cu femei cu 7 sau 10 ani mai mari decat ei si au caznicii fericite, totul este ca el sa te iubeasca doar pe tine si sa nu fie genul de baiat aventurier sau afemeiat, ca atunci nu varsta va fi problema, ci caracterul lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibila o relatie dar va fi de cateva luni sau posibil cativa ani, fiindca la baiat primeaza sexul si atractia fizica, nu sentimentele, iar cand se va indragostii si el de o fata, vei vedea ca te va parasii.

Nu are importanta daca tu crezi sau nu in maturizarea fetelor inaintea baietilor, ca asta este deja dovedit stiitific, nefiind un mit.

Ce vreau sa-ti spun este: nu te astepta la un baiat proaspat iesit din adolescenta sa te iubeasca sau sa se insoare cu tine, ca el are nevoie la acest moment doar de sex si distractie.

| mihai69 a răspuns:

E foarte ok, dacă voi vă potriviți.

| anonim3247 a răspuns:

Cu maxim 7 ani mai mare femeia e bine dar bărbatul să fie trecut de 25 de ani și să arate cam de 30 de ani.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Și cu 16 ani mai mare femeia a fost o relație dar bărbatul avea 36 de ani.

| GeorgeCazan a răspuns:

Dăi înainte cu tupeu. Ce contează ce spun alții și cum crezi ca ești privită. E viața ta.
Ție teamă că te va părăsi? Asta se poate întâmpla; așa sunt relatiile si unele se sfârșesc; și se poate întâmpla și cu unul de vârsta ta și cu unul mai mare decât tine.

| Wiwuwhe4272 a răspuns:

Ioi tu fată, ti ai pus viata pe internet