| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.de curand am cunoscut un baiat pe facebook si dupa ce tot am vorbit, m-a invitat in oras, dar eu i-am spus ca poate voi iesi cu el.si dupa ce am spus asta el tot a continuat sa ma intrebe daca ies cu el deoarece vrea foarte mult sa ma cunoasca. i-am zis tot POATE. dupa asta am aflat ca unei prietene bune ii cam place de el si zice ca oricum va renunta la el daca m-a invitat pe mine. ea ma tot indeamna sa merg la intalnire. ce credeti ca ar trebui sa fac? apropo am 13 ani, iar el 14:d...si cum ar fi mai bine:sa ii spun mamei care apropo nu ma lasa sau sa ii ascund asta?:d.va rog ajutati-mapuppy dog eyes

4 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Din cate am inteles tu inca nu l-ai vazut niciodata fata in fata pe acest baiat. Prietena nu trebuie sa renunte deocamdata la nimic. El nu te place pe tine; a vrut pur si simplu sa te vada si in afara calculatorului. happy Parerea este cel mai bine sa ii accepti invitatia [pana la urma ce pierzi daca va intalniti sa va cunoasteti mai bine]. Daca el nu o place pe prietena ta, tu nu cu ce sa intervi si nici nu trebuie sa te simti vinovata. Iesiti in calitate de amici, nu? Si in legatura cu mama ta, nu prea am cu ce sa te ajut. Daca as fi in locul tau i-as spune si nu i-as spune.Adica da e mama si trebuie sa stie totul, dar daca imi interzice sa fac anumite lucruri, nu prea as avea cum sa nu ii ascund ceva. happy Bafta!kiss

| SmarandaFilth a răspuns:

Nu stiu daca din pacate sau din fericire, dar trec prin aceeasi chestie ca si tine. Doar ca eu am 14 ani si el.20. Faza e ca trebuie sa fii foarte precauta, mai ales daca nu te lasa mama ta, cum nici pe mine nu ma lasa si sunt si pedepsita. In schimb, eu optez pentru varianta intalnirii, deoarece nu prea ai ce pierde. Desi prima data ar trebui sa iei o prietena cu tine, asa, ca sa te asiguri ca nu are ce sa iti fata tipul ala, si crede-ma, chiar daca nu pare deloc genul care sa faca rau, nu ai de unde sa stii niciodata. Asa ca, in principiu, mergi, spune-i mamei tale ca te intalnesti cu o prietena, iesi cu prietena aia, ca sa nu fie chiar minciuna si, evident, il iei si pe tip cu tine.laughing

| NoName_2639 a răspuns:

In primul rand nu ascunde de mama ta, de ce sa nu il prezinti mamei tale mai degraba? nu uita ca parintii nu iti vor raul chiar daca uneori sunt mai stricti; asa ca sfatul meu este sa-l chemi la tine si sa il prezinti parintilor tai, astfel vei da dovada de maturitate si vei castiga si increderea mamei tale.

| NoName_2639 a răspuns:

Buna. De ce nu il prezinti mai degraba mamei tale, nu trebuie sa te ascunzi de ea, nu uita ca parintii iti vor binele chiar daca uneori pot fi stricti. Invita-l la tine, prezinta-l parintilor si astfel vei da dovada de maturitate, si vei castiga si increderea mamei tale.