| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am și eu o problemă. E fata asta cu care mă înțelegeam foarte bine... până să afle că o plac. Credeam că și ea mă place,poate am interpretat greșit (Vă rog să mi spuneți ):mi-a dat nr. ei de telefon,m-a invitat într -o seară când ne întorceam de la liceu în parc cu prietena ei. Am făcut o glumă pe grupul clasei și ea m-a felicitat pe privat,odată m-am făcut că nu o văd pe stradă și ea m-a sunat să o aștept. De două ori a făcut niște glume cu fostul cu mine (nu știu ce înseamnă asta),m-a luat și în brațe. De când a aflat că o plac,m-a respins și a rupt orice legătură cu mine,nici nu mă mai bagă în seamă. Sunt cam disperat și nu am reușit să ascund asta față de ea,dar e prima dragoste. E greu să renunț, dar nici pe capul ei nu vreau să stau. Sfaturi, vă rog. (Suntem în aceeași clasă dintr-a 1-a, nu am Cum să o uit dacă o văd zilnic

2 răspunsuri:
| Adnrs a răspuns:

Probabil te vedea ca pe un prieten apropiat si gândul ca o placi a speriat-o. Nu a reacționat ok, meritai măcar să aveți o discuție, să lămuriți totul.

| Dealunegru a răspuns:

UIt-o