| anonim_4396 a întrebat:

Asa s-a intimplat ca sunt 5 luni de cind ne-am despartit, in ultima luna am inceput sa vorbim, prietenul lui cel mai bun m-a invitat la ziua lor de nastere caci fostul n-a avut curajul.Prietenul lui spunea ca vorbeste foarte des despre mine incit si mama fostului meu il intreba daca nu cumva ma place.L-am intrebat si eu daca chiar ma place si a zis ca nu.Bine fie am inteles ca nu, de ziua lor am stat cu fostul dupa cum se intelegea sau mai bine spus asa credeam ca ne-am impacat, chiar si prietenul lui ma intreba daca gata totul bine la noi ca l-a ajutat mult ca sa faca acest pas. Dupa ziua ceea nu mi-a mai scris,nu m-a sunat ceea ce m-a facut sa ma supar foarte tare pe el. Pina intr-o zi mi-a scris acest prieten a lui si pur si simplu mi-a zis ca ma place,dar eu fiind socata nu-l credeam, imi parea ca e vri-un pariu facut de ei 2, totusi imi spunea ca nu e nici un pariu ca v-a vorbi cu fostul meu( prietenul lui) despre aceasta daca poate sa inceapa ceva cu mine si desingur daca are vreo sansa eu desigur nu-l credeam pur si simplu nu ma imaginam.Deja a trecut o saptamana de la acea conversatie si nu-mi mai scrie, iar eu am ramas cu gindul la el, incep sa-l plac sau poate asa ma gindesc ca-l plac.Sunt confuza!

7 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

''fostul n-a avut curaj'', pai, fostul niciodata nu are curaj, intr-un fel se simte ''vinovat'' de situatie.
Ai grija, nu poti sa stii ce este in mintea unui baiat, poate fi chiar si un pariu, acum daca tu crezi in prietenul lui, e problema ta.
Esti tu prea confuza, ei vor sa rada de tine, logic. Aici vorbeste cu tine, aici nu te mai contacteaza deloc. Nu iti da de gandit? Termina cu amandoi si gata.
Nu s-a terminat tara de baieti la ei.
Ei te baga in seama cadn au chef sau ce? Acum tu decizi.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Yuiieee Mana susslaughing)

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Ce, n-am dreptate?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu te contrazic. dar cine stie, poate se intalneste cu unu si ii baga un picior la bilele metalice sa ii invete minte ca fata nu e manusa lor de unica folosinta. si la celalt tot la fel. Dar cum trebuie. nu asa doar il atingi putin si pe urma gatalaughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Daca n-are facalet. laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Sper ca iti va deveni nefolositorlaughing

| WaterDrop a răspuns:

"v-a" se scrie legat in cazul acesta.

Lasand asta la o parte, lasa-i pe amandoi ca sa poti avea liniste la cap.Sunt sigur ca prietenul lui, impreuna cu el doar radeau de tine. Daca te dorea cu adevarat, iti spunea inca de cand erai cu fostul.Ce e asta? Iubire la mana a doua? Prostii.
Nu mai vorbi cu niciunul din ei, vei suferi mai tarziu.