| Andreea301099 a întrebat:

Buna, am și eu o problema legata de căderea părului. Pana acum imi cădea destul de mult dar nu era o problema, de 2-3 luni începe să îmi cada foarte mult, ori de câte ori bag mana in pat sau il desfac din coada si mai ales cand fac baie si il piaptăn imi cade foarte mult. Stie cineva din ce cauza este si ce as putea sa folosesc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai probleme hormonale si te sfatuiesc sa mergi la un medic endocrinolog si sa-ti faci analize adecvate.

| Andreea301099 explică (pentru Violleta2022):

Si problemele hormonale la ce se referă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea301099):

La sistemul endocrin care este dereglat si iti poate afecta tiroida, de exemplu.
Mergi la un endocrinolog sa-ti faci teste, caderea masiva a parului se poate datora acestor probleme hormonale, dar se pot datora si unei boli, numita alopecie.
Ca sa aflii ce o determina, trebuie sa faci analize medicale!

| Andreea301099 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos