| Beatriceeeeeeee a întrebat:

Am tot vorbit luni la rand cu un baiat, si sincer ii adoram fiecare propozitie care o spunea. Ma facea sa ma simt singura fata de pe pamant, dar mie imi placea de altul, si i-am spus asta.
O perioada am luat pauza, n-am mai vb, dar sincer mi-am luat teapa cu tipul pe care-l placeam, si acum am inceput din nou sa vorbesc cu acesta. Problema e ca se vede ca e afectat, nu mai e ca inainte, nu mai deschide el discutia niciodata, doar eu. nu stiu ce sa fac, dati-mi un sfat, va rog! funda

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Sa iti ceri scuze? Nu prea ai de ce..adica nu ai facut nimic ca sa iti ceri scuze. Doar ca nu ai fost sigura de sentimentele tale.
Cred ca ai avea mai mult succes daca i-ai spune in fata ca il placi, si ca regreti ca nu ti-ai dat seama mai devreme de lucrul asta.

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Insista.
Vorbeste tu cu el, pune-i intrebari despre el. Mai bine ar fi sa va intalniti fata in fata, ar trebui sa il inviti la o plimbare in parc, sau la un film, ceva.
Probabil ca te-a placut, si l-ai ranit spunandu-i ca tu placi pe altul. Acum ori nu mai simte prea multe pentru tine, ori ii e frica sau e prea incapatanat ca sa mai intre in vorba cu tine.
Daca te evita, sau tot timpul vorbeste fara chef (asta iti poti da seama cand vorbiti fata in fata) atunci nu mai are rost sa continui.

| Beatriceeeeeeee explică (pentru MasterOfDisaster):

M-am gandit sa-mi cer scuze fata de el, dar ar ajuta la ceva?

| prizeFTW a răspuns:

E clar că ai rănit sentimentele băiatului.Nu trebuia să îi spui că îţi place de altul.Acum nu te condamn dar...
Încearcă să vorbeşti cu el, să fii iubitoare, lipicioasa, să îi arăţi că îţi pare rău nu doar să ii spui asta...
Încearcă să ii vindeci rănile din suflet.
Sper că te-am ajutat şi că îmi dai o fundiţă.

| prizeFTW a răspuns:

Şi încearcă să-l faci să te iubească iarăşi.

| feraryyy78 a răspuns:

Ai facut cea mai mare greseala ca i-ai spus ca-ti place de altcineva, isi va reveni foarte greu, dar incearca sa-i spui ce simti pentru el.