| IlariMia a întrebat:

Bună..Am un băiat in clasa cu care anii trecuți ne înțelegeam perfect..mergeam si împreună acasă dar unul asta ne-am certat încontinuu. groaznic..acum s-au mai lung liniștit apele ca a fost un incident mai grav...as vrea sa ma împrietenesc cu el..as vrea sa fim ca înainte..Nu îmi place de el dar nu vreau să ne mai certăm. vreau să fim prieteni. Cum sa ma împrietenesc cu el?

Răspuns Câştigător
| Xdreaper21 a răspuns:

Oameni se schimba
Eu cu un prieten am schimbat in 2 ani pe alt prieten (suntem toti cei mai buni prieteni)
Ieri a spus o fata ca vrea sa nu se mai certe cu el si am intervenit noi cand a zis ca vrea sa fie ca acu 2 ani
Si noi am zis ca ea nu s-a schimbat ci noi l-am schimbat pe el
Oameni se schimba cu ziua eu am fost golan pentru o fata timp de 2 ani aproape dar acu 3 saptamani mi-am revenit in baiatul placut de toti si fratele protector si amuzant
Anul urmator poate veti fi ca inainte
Funda?

2 răspunsuri:
| Denisa09Ax a răspuns:

Îl intrebi daca lui ii convine sa fiti certati.
Tu ii spui parerea ta despre cearta voastra si vezi daca are aceeasi parere.
Daca el vrea sa pastreze distanta fata de tine lasa-l in pace mai bine.
Nu e bine sa ti pe cineva langa tine cu forta.
Funda?

| KeepCalmAndHaveAHoliday a răspuns:

Ce fel de incident? Pentru ca dacă din acel incident a rezultat faptul ca nu poți sa ai incredere în el sau ca e un nesimtit. Atunci nu cred ca ar mai trebui sa te imprietenesti cu el sincer... Sa nu te mai dezamageasca inca o data...