| paul_6476 a întrebat:

Am un coleg care are o problema cam grava pentru el si as vrea sa-i dau un sfat dar nu stiu cam ce sa-i zic.Problema e ca cam toti colegii lui din clasa isi bat joc de el.Si nu-mi place sa-l vad ca sufera pentru ca el este un baiat mai timid.Cam ce ar putea face el in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Ancutzica_1406 a răspuns:

Pai incearca sa te bagi pentru el, ajuta-l iai apararea. happy Vorbeste cu parinti lui, despre problema aceasta sau profesori, director doar ca ai face ceva mai rau pentru ca il vor crede un paracios happy Explica-le si la colegi tai situatia, si incearca sa ii minti spune-le ca el are probleme happy sa nu se mai ia de el happy sau pur si simplu i-ai putea spune lui sa nu ii bage inseama, sa fie indifirent, si sa incerce sa aiba mai mult tupeu happy
Sper ca ti-am fost de folos!